Klaipėdos etnokultūros centras rengia dzūkiškų pasidainavimų vakarą

Šie metai ypatingi Dzūkijai – minimos žymaus dzūkų dainiaus, tautosakos pateikėjo Petro Zalansko 120-osios gimimo metinės. Tautosaka iš P. Zalansko buvo užrašinėjama net septyniolika metų (1963–1980), iki pat jo mirties. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Tautosakos archyve saugomi du nemaži jo dainų rinkiniai. Pats P. Zalanskas paliko 30 sąsiuvinių su vertingais etnografiniais rašiniais, atsiminimais apie Mardasavo kaimą ir savo gyvenimą. Jis užrašė ir kai kurias savo dainas, pasakojamosios tautosakos kūrinius.

Liepos 30 d. 17 val. Klaipėdos etnokultūros centras rengia dzūkiškų pasidainavimų vakarą. Miestiečius su tradicinėmis dzūkų dainomis supažindins Eglė ir Rokas Kašėtos. Eglė Česnakavičiūtė-Kašėtienė – dzūkų tradicinio dainavimo puoselėtoja, besimokanti ne tik iš dainynų
bei archyvinių įrašų, bet ir gyvai iš senolių ekspedicijų šilų dzūkų kaimuose metu. Jai pritars folkloro mylėtojas, muzikantas Rokas Kašėta. Abu siekia įsigilinti į kiekvieną tradicinio skambesio subtilybę, tarties niuansus, kad kuo ryškiau klausytojams atsiskleistų tolimosios
Dzūkijos skonis.

Jauna šeima ruošia skirtingų žanrų dainų pluoštą, kurio didžioji dalis – vestuvinės dainos, įrašytos iš Petro Zalansko lūpų. Atvykę į pasidainavimų vakarą gausite dainų tekstus, tad galėsite drąsiai prisijungti prie dzūkiško Kašėtų dueto. „Dzūkiški pasidainavimai“ yra vienas iš projekto „Etnoreidas“ renginių. Projektas ,,Etnoreidas“ – įvairių etnokultūrinių renginių ciklas, pristatantis autentiško ir modernaus folkloro projektus, įdomius naujus atlikėjus, kūrybiškas idėjas, iniciatyvas ar kitas etnoraiškas. Projektą ,,Etnoreidas“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba  www.ltkt.lt.  

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse. Primename, kad organizatorių patalpose vykstančių renginių metu privaloma laikytis LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Tel. 8 (46) 312113

Nuotraukos

×